+421 2 5465 4463     CPZ Login     Online test

 

Potravinársky priemysel

Vďaka medzinárodným úspechom získala naša spoločnosť so systémom Jeeves ERP kontrakty s obchodnými reťazcami pôsobiacimi na rôznych trhoch - na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku a Poľsku.

Potravinársky priemysel

 

Spoločnosť Leonteus vnikla v roku 2011 ako startupová spoločnosť so zámerom vytvoriť moderný mliekarenský podnik na výrobu tradičných a kvalitných mliečnych výrobkov, predovšetkým polotvrdých a tvrdých zrejúcich (ripened) syrov z kozieho, ovčieho a kravského mlieka pod značkou Kozí vŕšok. Pre tento zámer si zvolili spoluprácu s ERP systémom Jeeves. Zámerom bol návrat k takmer zabudnutým tradičným receptúram a remeselným (artisan) výrobným postupom, aj keď samozrejme v moderných technologických podmienkach s možnosťou lepšie kontrolovať a stabilizovať nastavený výrobný proces. Spoločnosť NordERP im na to poskytla výborný nástroj v podobe ERP Jeeves. Vznikol za asistencie najlepších a najskúsenejších slovenských aj zahraničných odborníkov v oblasti mliekarenstva a konzultantov ERP Jeeves. Nebol to vôbec jednoduchý proces, vyžadoval vytvoriť dokonalé podmienky nie len pre samotnú výrobu, ale aj pre proces zrenia. Táto námaha sa však veľmi skoro oplatila (priniesla ovocie). Už jedna z prvých šarží tvrdého kozieho syra dosiahla prekvapivý úspech na najväčšej a najreprezantívnejšej svetovej súťaži syrov World Cheese Awards 2012.

Medzitým sa výrobný program rozšíril aj o výrobu jogurtov, predovšetkým z ovčieho a kozieho mlieka, jogurtových nápojov z kozieho mlieka a mäkkých čerstvých syrov.

Vďaka medzinárodným úspechom získala spoločnosť kontrakty s domácim aj zahraničnými reťazcami pôsobiacimi nielen na našom trhu, ale aj v okolitých štátoch – predovšetkým v Českej republike, Maďarsku a Poľsku. S narastajúcimi požiadavkami stáli pred rozhodnutím, ako cestou sa uberať ďalej. Uprednostnili kvalitu pred kvantitou v snahe udržať jedinečný remeselný spôsob výroby, pre ktorú si ich zákazníci tak vážia. Jedinou odchýlkou od tejto cesty je najnovšia a tiež veľmi úspešná novinka – UHT kozie a ovčie mlieko s predĺženou dobou trvanlivosti. Tieto výrobky nie je možné produkovať remeselne bez výrobnej linky.

Vybrané referencie

 

Gnotec - Čadca, spol. s.r.o.

Calmit, spol. s.r.o. (člen skupiny BAUMIT)

SaarGummi Slovakia s.r.o.

Prefa invest, a.s.